Reference

Petru jsem začala navštěvovat před pár lety - v době, kdy jsem řešila důležité životní otázky a velká rozhodnutí. A spíš než obecné rady z příruček od psychologů se spoustou diplomů na stěně  ( u kterých jsem moc nepochodila ) jsem cítila, že potřebuji někoho s nadhledem, velkou dávkou empatie, porozuměním . A především někoho, kdo mě nebude soudit, a komu se nebudu bát a stydět říci cokoli, co mám zrovna na srdci. A taková přesně Petra je - milá, přátelská, usměvavá. 

Pomohla mi nasměrovat mě na mé životní cestě tím správným směrem a já jí za to moc děkuji.

A při každém odchodu od ní - plná skvělého pocitu a pozitivní energie - si vzpomenu na odchod ze své první návštěvy u ní - kdy jsem odcházela se slzami v očích, protože jsem byla přešťastná, že jsem KONEČNĚ našla člověka, kterého jsem takovou dobu hledala. 

Katka

Když jsem přišla poprvé k Petře, nezpívala jsem.  Přestala jsem asi před dvaceti lety a od té doby mě nikdo zpívat neslyšel. Zapsala jsem si do hlavy, že to neumím a když sem to chtěla aspoň zkusit, nešlo to.

Vzpomínám na svůj první vydaný tón na jednom ze sezení. Bylo to jako vibrace, která prostupovala celým tělem i prostorem a já cítila radost i naději, že budu zase zpívat.  

V sezeních jsme se vracely do dětství, hledaly příčiny, uvolňovaly různé bloky a já odcházela vždy o kapku spokojenější a odvážnější. Naučila jsem se na určité rodinné záležitosti nahlížet „jinak“, nacházet v nich vzorce, které mě samotnou negativně ovlivňují v projevu a postupně se z nich vymaňovat.

 Dovolila jsem si zazpívat s kamarádkou, později také zahrát na kytaru a zpívat s přáteli, před kolegou v práci, před kamarádem. Nezáleželo už tolik na tom, že to není „dokonalé“, jako spíše na tom, že mohu zpívat.

Začala jsem zpěvu věnovat více času, trénovat, navštívila jsem i pěvecké semináře -  něco, co jsem si dřív vůbec nedovedla představit, co by mi strach nedovolil.  

Nyní je zpěv nedílnou součástí mého života, a ačkoliv stále někdy prožívám nejistotu, tak vím, že se posouvám kupředu. Setkávání s Petrou pro mě byla příjemným startem do něčeho zcela nového.

Daniela H.

…kdo máš odvahu vstup, kdo nemáš vstup taky, odvahu získáš

Petra Kostková svojí grafickou prezentací skoro neodpovídá dramatickým heslům.

Když jsem před třemi lety našel na Petru kontakt, chtěl jsem se zkusit naučit zpívat, snad ve svých 48 letech půjde s mojí dávnou touhou – zpěvem- „něco dělat „.

Odvahu jsem neměl, měl jsem plnou náruč svých životních trablů a víc jak rok nikdo nevěděl, že chodím na hodiny zpěvu.

Drhnul mi hlas, neříkal co cítím, co chci křičet, mluvil tím, co se od něj očekávalo…už ani to nemohl. Zpěv a radost z melodie malého dítěte se topily v moři bolesti, ponížení, nepochopení.....málokdo ví, co s tím dělat?!

…Petra Kostková zkusila, našla odvahu, pohnout s hromadou mých potíží. Dech po nádechu budovala moji odvahu, abych mohl promluvit a ZPÍVAT.

Prý je cesta vším a cíl ničím…já zažívám ohromné dobrodružství cesty se svým hlasem, ale s Petrou přichází i štěstí cíle anebo jenom Štěstí. Zkuste To. 

 

Libor

K Petře jsem začala chodit před zhruba dvěma lety.

Velice se mi líbí její individuální přístup a ochota vyjít vstříc mým momentálním potřebám. Za dobu naší společné spolupráce jsem se naučila nejen lépe zpívat, ale i lépe rozumět sama sobě, nebát se prožívat emoce a čerpat ze všeho, co mi život přináší. 

 

Eliška

K Petře Kostkové na hodiny zpěvu chodím už deset let. Na každou další hodinu se víc a víc těším.Peťa mě umí úžasně povzbudit, když mám pocit, že se mi zrovna vůbec nedaří.

To že neodděluje zpěv od celkové kondice člověka, ale zabývá se i tím, jak se zrovna cítím, jaké problémy zrovna řeším, mi hodně pomáhá. Díky ní jsem pochopila, že můj aktuální fyzický i psychický stav má neskutečný vliv na pěvecký projev.

Postupem času mám větší jistotu v hlase a myslím, že i technicky jsem se hodně posunula. S tím souvisí i to, že už nemám takový problém zpívat na veřejnosti, za což jsem neskutečně vděčná.

Martina Horáčková

Chodila jsem po světě s přesvědčením, že na zpívání musí být talent až jednou nějaký skrytý vnitřní hlásek mi řekl „běž a nauč se zpívat“

Našla jsem si Peťu a jsem moc ráda. První krůčky byly velmi opatrné, ale ona mi uměla vytvořit bezpečný prostor, v kterém jsem se nebála projevovat. Postupně jsem zažívala spojení zpěvu a psychiky a najednou se mi začalo ulevovat i na srdíčku. Kolikrát já ve svém životě slyšela poučky typu: „musíš být ve svém středu“… jenže mi nikdo nedokázal říct, kde to jako je…

Dnes to vím naprosto přesně, svůj střed cítím a dokážu si v něm hovět, zpívání je pro mě meditací i terapií. Hodiny s Peťou jsou pro mě ojedinělé zážitky, výlety do vlastního vnitřního světa. Zpívání mi dokázalo rozpustit vnitřní bloky a přinést radost do života. :-)

Šárka

Vždycky jsem milovala hudbu, ráda jsem zpívala (prý dobře) i hrála na několik hudebních nástrojů. Ale nikdy jsem nechodila na hodiny zpěvu. Až jednou..….. .

Byla jsem zrovna po mnoha letech bez práce, a tak se v mém životě vytvořil větší prostor pro hudbu. Seznámila jsem se s partou muzikantů a chtěla v jejich kapele začít zpívat, a právě v té době jsem narazila na inzerát paní Petry.

Bylo mi sice již přes 50, ale chtěla jsem zkusit, co taková výuka zpěvu obnáší. A tak jsem poprvé v životě začala chodit na hodiny zpěvu. Otevřely se mi tím nové obzory, neboť jsem do té doby vůbec netušila, jak úzce zpěv souvisí s mým vnitřním stavem a vnitřním naladěním.

Paní Petra je nejen skvělá učitelka, ale také úžasný člověk, a mě se pod jejím citlivým vedením nejen zlepšuje hlas a zvětšuje rozsah (což si již dávno všimlo i mé okolí), ale urychlil se i můj duchovní růst. Petro, díky!

Libuše

 

 Bezprostředně po terapii cítím ulehčení psychického stavu a naděje na posun ze začarovaného kruhu. Protože si najednou člověk více porozumí sám sobě. 

Michaela

Petra...osobnost se zdravým životním nadhledem a pozitivním charismem. Ví, že cílem není určitý bod, ale cesta samotná. Nechybí alternativní pohled na lidské bytí v současné společnosti.

Aktivity Petry vychází z opravdových životních zkušeností, které nabyly svého významu po zapadnutí do soukolí její životní cesty. Svět není dobrý nebo zlý, svět prostě jenom je a Petra Vám ukáže jak můžete dospět k uzrání svého vědomí.

Marian Kadlec